Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Read Time:46 Second

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć odpowiednio dobrany skład. Najlepszym wyborem okazują się być wysokiej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak skierujemy swoje do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie zatroszczyły się one o skórę maluszka.

Naturalne kosmetyki dla dzieci nie zawierają substancji działających na skórę wysuszająco. Zalicza się do nich znienawidzone przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich substancji. W kosmetykach naturalnych nie powinno znaleźć się również mydło ani pochodne formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w kosmetykach dla dzieci określanych jako naturalne są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci chętnie sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Często stosowane są takie składniki, jak proteiny ryżu, ekstrakt z hibiskusa, wyciąg z rumianku czy nagietka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %