Agregaty prądotwórcze na gaz ziemny – jakie niosą korzyści i jak ich używać?

Read Time:3 Minute, 2 Second

Agregat prądotwórczy ma mnóstwo zalet, z tego powodu jest wyjątkowo popularny. Wykorzystywany jest w miejscach, gdzie nie ma energii elektrycznej lub, w przypadku awarii prądu. Niemniej w sklepach dostępnych jest mnóstwo różnych modeli agregatów, co wiele osób wprowadza w zakłopotanie. Ponadto powinno się zdecydowanie zwrócić uwagę na parę najważniejszych parametrów, ponieważ tylko wtedy sprzęt będzie przydatny i funkcjonalny. Jak działają agregaty prądotwórcze? Kiedy się ich używa? Jaki model będzie odpowiedni?

W jaki sposób działają agregaty prądotwórcze?

Najważniejszym zadaniem urządzenia jest generowanie prądu elektrycznego. Zasadniczo agregat prądotwórczy składa się z trzech elementów. Podstawę stanowi silnik spalinowy. Dzięki niemu możliwe jest dostarczenie odpowiedniej mocy – jest to możliwe na skutek spalania paliwa. W każdym agregacie nie może zabraknąć również prądnicy. Umożliwia ona przełożenie ruchu obrotowego silnika na energię elektryczną. Aby prąd mógł być wykorzystywany dalej, wymagane jest jeszcze zamienienie go na przemienny typ energii, za co odpowiada falownik.

Agregat prądotwórczy – do czego można go użyć?

Urządzenia wykorzystywane są przede wszystkim tam, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej. Wykorzystywane są choćby na placach budowy czy podczas wszelkiego rodzaju robót. Agregaty doskonale sprawdzają się też jako awaryjne źródło zasilania. Wiele osób ma sprzęt w domu jednorodzinnym czy letniskowym, w których często mają miejsce przerwy w dostawach energii.

Agregaty prądotwórcze – podział ze względu na typ silnika

Pośród agregatów można spotkać rozmaite rodzaje silnika, najchętniej wybierany jest:

Silniki diesla

uważane są za bardzo proste oraz pozwalające oszczędzić energię rozwiązanie, urządzenie jest wyjątkowo sprawne – jedyną trudnością może być uruchomienie agregatu podczas niskich temperatur.

Dwusuwowe silniki benzynowe

Chociaż ten rodzaj urządzenia będzie bardzo solidny i prosty, jego wadą będzie nieco niestabilna praca.

Silniki benzynowe czterosuwowe.

Wybierane są ze względu na równą i wydajną pracę, a dzięki dużej mocy urządzenie uruchomi się także w temperaturach poniżej zera.

Agregaty prądotwórcze na propan-buta – najważniejsze informacje

Doskonałym rozwiązaniem są agregaty zasilane propanem-butanem. W tym przypadku paliwo pochodzi z doprowadzonej do domu instalacji lub odpowiedniego zbiornika, w którym znajduje się propan-butan. Stosowanie agregatu na propan-butan jest wydajne oraz atrakcyjne cenowo. Agregat jest również przyjazny dla środowiska i, w porównaniu do innych rodzajów, niezawodny. Modele na gaz ziemny są żywotne – dzięki temu, że podczas spalania nie wydzielają się związki, które powodują mechanizmu.

Fachowy producent to Himoinsa – agregaty prądotwórcze na gaz i nie tylko. 

Agregaty prądotwórcze – typy?

Urządzenia dzielą się w zależności od konstrukcji. Najczęściej spotykane są warianty stacjonarne. Pozwalają one wytworzyć maksymalnie dużo energii, niemniej trzeba pamiętać, że ich przetransportowanie w inne miejsce może być utrudnione. Z tego powodu klienci, którzy planują mieć agregat zawsze pod ręką wybierają zazwyczaj wariant przenośny. Charakteryzuje się on wygodnymi uchwytami, a nawet kółkami. Rozwiązaniem pośrednim będzie walizkowy agregat. Jego nazwa wskazuje na wygodny kształt urządzenia, które ma uchwyt i jest bardzo lekkie.

Agregat prądotwórczy – czy opłaca się na niego zdecydować?

Do podstawowych zalet agregatu prądotwórczego zaliczane jest wytwarzanie najwyższej jakości energii elektrycznej przy jednoczesnych niewielkich stratach podczas produkcji. Dzięki temu można wydajnie generować energię elektryczną nawet w dużym przedsiębiorstwie podczas długiej awarii zasilania. Następną dużą korzyścią będzie niewielki koszt utrzymania agregatu, gdyż jest on zasilany paliwem. Sam zakup to również niewielki wydatek. Najlepsze urządzenia są dostępne już w cenie kilku tysięcy. Na rynku dostępnych jest wiele modeli oraz rodzajów agregatów, każdy znajdzie urządzenie dopasowane do indywidualnych wymagań.

Co wziąć pod uwagę podczas zakupu agregatu prądotwórczego?

Obecnie mnóstwo przedsiębiorstw zajmuje się sprzedażą agregatów prądotwórczych. Niemniej aby zyskać pewność wydajności i najwyższej jakości urządzenia, przy wyborze rzetelnej firmy dobrze jest wziąć pod uwagę parę najistotniejszych parametrów. Po pierwsze przedsiębiorstwo powinno mieć wieloletnie doświadczenie. Liderzy zapewniają sprzęty, które wyróżniają się dobrą pracą, a dodatkowo będą sprawne przez wiele lat. Powinno się sprawdzić opinie o firmie, które dostępne są w sieci, ponieważ są one gwarancją rzetelności oraz wiarygodności sklepu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %