Co jeśli pompa wtryskowa albo hydroforowa się popsuje?

Read Time:2 Minute, 6 Second

Pompy wtryskowe – czym są i kiedy się psują?

Pompa wtryskowa znajduje zastosowanie w starszych generacyjnie silnikach diesla. Ma ona za zadanie tłoczenie i racjonowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnej chwili zaczęły zastępować pompy rzędowe ponieważ mają mniejszą masę i są sterowane elektronicznie.

Wszelkie awarie jakie zdarzają się pompą wtryskowym pokazują się poprzez złe funkcjonowanie silnika. Zazwyczaj pojawia się moment, w którym mamy problem z uruchomieniem silnika albo uruchomienie jest mocno czasochłonne zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Możliwa też jest głośniejsza praca silnika lub utrata mocy i silniejsze dymienie. Bardzo często podłożem jest nieregularna wymiana oleju silnikowego lub zastosowanie takiego, który jest zanieczyszczony. Powodem może być też przepełniony filtr paliwa albo zwyczajnie uszkodzenie mechaniczne niektórych części.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam czerpanie wody na przykład do gospodarstwa domowego, na działkę lub w celu nawadniania ogrodu. Jest to ciekawa alternatywa dla pomp głębinowych i stosowane są wtedy kiedy lustro wody leży maksymalnie 8 metrów pod powierzchnia ziemi.

Pompy hydroforowe są często wybierane ze względu na ich niewielki rozmiar, atrakcyjną cenę i nieskomplikowany montaż.

Niektóre elementy pomp niszczą się szybciej od pozostałych i to jest najczęstszy powód awarii. Jedną z najpopularniejszych czynności przeprowadzanych w trakcie remontu pomp hydroforowych jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to bardzo istotne w kontekście prawidłowej pracy silnika. Następną czynnością robioną w czasie naprawy może być przetaczanie wirników i bieżni. Spowodowane jest to faktem, że w wodzie, która jest pompowana mogą się znajdować zabrudzenia, takie jak piasek. Kiedy wleci do wnętrza pompy, często powoduje powstawanie niewielkich wyszczerbień w wirnikach a także bieżniach, a to dosyć mocno spowalnia wydajność, umiejętność zasysania oraz ciśnienie pomp hydroforowych.

Zdarza się, że przyczyną konieczności naprawy pompy hydroforowej nie jest samo urządzenie, lecz instalacja, która odpowiada za tłoczenie wody. Zazwyczaj to zawór zwrotny, który widnieje przy koszu na końcu przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest najczęściej psującym się elementem.

Remont pomp hydroforowych i wtryskowych

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych nie jest niemożliwe. Przeważnie firmy proponują dojazd do klienta i zabranie zepsutej pompy. Taką ofertę ma masz-zap, które może obiecać wymianę popsutych elementów na nowe – oryginalne części zamienne, albo, jeśli wyrazisz zgodę, dostaniesz zamienniki, które będą wyprodukowane specjalnie dla Ciebie.

Jeżeli planujesz remont pompy hydroforowej to pozostaje dokładnie zweryfikować firmę, której oddasz urządzenie – niesamowicie istotne jest aby remont przebiegł efektywnie i przy zastosowaniu nowoczesnych technologii, które zapewnią dokładną naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap – naprawa pomp podczas działalności zachowuje zarówno względy bezpieczeństwa oraz pełnego profesjonalizmu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %