Czy ciężarówka na gaz jest dobrym rozwiązaniem? Jeśli tak, to czy dla każdego?

Read Time:1 Minute, 21 Second

Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że spalanie tego rodzaju pojazdu jest niezwykle pokaźne. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać abstrakcyjnie duże rachunki za paliwo. Z tego powodu należy rozważyć, czy ciężarówka na gaz przyniesie wymierne zyski i czy każdy kierowca i każda firma transportowa będą z tego rozwiązania zadowoleni. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma informacjami w tej dziedzinie.

Jaki gaz do diesla?

Na sam początek warto wytłumaczyć, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest niezwykle powszechnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych możliwością, jaką jest gaz do diesla, ale obecnie praktyka ta jest w zasadzie na porządku dziennym. Koszty zamontowania tego rodzaju instalacji nie są przesadnie wysokie, a różnorakie badania twierdzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – tak samo sytuacja wygląda zresztą jeśli chodzi o LPG w autach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to bardzo dobre rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem będącym na porządku dziennym. Ciężarówka na gaz jest znakomitym pomysłem również dzięki temu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu redukuje hałas generowany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Same korzyści! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %