Czym jest i jakie uprawnienia daje kurs SEP?

Read Time:1 Minute, 4 Second

Kiedy przegląda się ogłoszenia o pracę, bardzo często można spotkać się z wymaganiami dotyczącymi tego, że potencjalny kandydat powinien ukończyć kurs SEP. Wydaje się jednak, że niewiele osób zdaje sobie sprawę, czym tak naprawdę jest to szkolenie i jak się je przeprowadza. Dobrze jest rozwiać pewne wątpliwości.

Co to jest kurs SEP?

Przede wszystkim kurs SEP jest swojego rodzaju szkoleniem dodatkowym, jakie może podjąć każdy, kto ukończył osiemnaście lat. Przed uczestnikiem kursu nie stawia się poza tym jakichkolwiek wymagań, dlatego w zasadzie każdy może się go podjąć. Kurs SEP dzieli się na trzy dziedziny: elektryczne, gazowe i energetyczne. 

Szanse na rynku pracy

Największa liczba pracodawców patrzy przychylnie na kurs SEP z kategorii elektrycznej, ale ukończenie pozostałych także może być niezwykle doceniane na rynku pracy. Ba; w niektórych branżach zaliczenie tego szkolenia jest obowiązkowe. 

Jak przebiega kurs SEP?

Kurs SEP może mieć miejsce w ciągu jednego dnia. Przez pierwszych kilka godzin kandydat bierze udział w wykładach dotyczących kwestii z wybranej tematyki. Później odbywa się egzamin ustny, którego zaliczenie uprawnia do otrzymania dyplomu, a zatem kwalifikacji w danej dziedzinie. 

Ukończenie szkolenia SEP jest w tych czasach bardzo doceniane przez liczne przedsiębiorstwa zajmujące się elektryką czy gazownictwem. Jeśli chcesz podnieść swoje kwalifikacje, a przy tym także status na rynku pracy, będzie to świetny pomysł.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %