Jaki jest stan dróg w województwie pomorskim?

Read Time:1 Minute, 6 Second

Nie da się ukryć, że transport lądowy to najważniejsza gałąź gospodarki w polsce. Determinuje on rozwój gospodarczy każdego regionu. Z tego właśnie powodu usługi transportowe, zarówno pomorskie czy podlaskie województwo są tak istotne. Zauważmy, że brak możliwości dostarczenia surowców jak wywozu gotowych produktów, może to uniemożliwić funkcjonowanie każdej hali produkcyjnej.

Co warto wiedzieć o drogach w województwie pomorskim

Łączna długość ekspresówek i autostrad w województwie pomorskim wynosi 169 kilometrów. Warto także dodać, że sieć dróg w województwie pomorskim są rozwinięte. Czy wiesz, że ich długość sięgnęła 1,8 tysiąca kilometrów? Ma to przełożenie na średnią gęstość rzędu dziesięć kilometrów na sto kilometrów kwadratowych to piąte pozycja w naszym kraju. Ta modernizacja sieci dróg sprawiła, że ilość wypadków samochodowych zmniejszyła się. Nie zapominaj też, że samorząd województwa wspomaga jeszcze gminny i powiaty jeśli chodzi o inwestycje na drogach niższego szczebla.

Drogi w województwie pomorskim – fakty i opinie

Ponadto dobrze rozwinięta jest także sieć kolejowa w pomorskim, która ma aż 1,2 tysiąca kilometrów. Dzięki licznym inwestycjom prowadzonym przez samorząd infrastruktura kolejowa się modernizuje. Samorząd województwa, pierwszy w naszym kraju wybudował zupełnie nową linię kolejową czyli linia Pomorskiej Kolei Metropolitalnej. Jest ona punktem zwrotnym w transporcie, a także gospodarce obszaru metropolitalnego. Ludność województwa pomorskiego najchętniej w Polsce korzystają z pociągów. Warto także wspomnieć, że szybko rozwija się Port Lotniczy.
Źródło: Firma transportowa z Pomorskiego

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %