Jakie są promocje bankowe?

Read Time:2 Minute, 32 Second

Banki coraz częściej proponują akcje promocyjne, żeby zwerbować klientów do utworzenia nowego konta osobistego lub stania się posiadaczem karty kredytowej. Nierzadko zdarzają się także oferty na pożyczki gotówkowe. Kiedy spełnimy warunki promocji, możemy liczyć na wartościową nagrodę, a warunki promocyjne są wyjątkowo korzystne.
Wpis został napisany w oparciu o wiedzę zaczerpniętą ze strony https://jakdorobic.pl/kategoria/promocje-bankowe-i-nie-tylko/.

Na jakie produkty banki oferują promocje

Najczęściej spotykanymi promocjami bankowymi są te które dotyczą otwarcia konta osobistego, czyli rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego i regularnego korzystania z niego. Zazwyczaj nagrodą za to są pieniądze lub nagroda rzeczowa. Promocje bankowe jednakże nie sprowadzają się tylko do tego, nierzadko możesz się spotkać z promocjami kart kredytowych. Warunki, jakie można dostać, są o wiele bardziej korzystne niż za stworzenie regularnego konta, ale warunki są zwykle bardziej restrykcyjne. Można również znaleźć promocje bankowe na konta oszczędnościowe lub lokaty. Bonusem tu jest wyższe oprocentowanie. Lecz by skorzystać z takiej oferty, zwykle musisz mieć już konto osobiste w tym banku.

Jakie musisz spełnić warunki?

Zwykle banki w zasadach promocji precyzują, że warunkiem do wzięcia udziału w promocji jest wyrażenie różnych zgód. Znaczy to, że banki lub firmy z nimi współpracujące będą miały możliwość dzwonić do Ciebie w sprawie swoich nowych ofert lub promocji. 

Innym warunkiem, z którym można zobaczyć, jest wpłata na konto. Można je pogrupować na jednorazowe wpłaty, regularne zasilanie konta konkretną kwotą przez cały czas trwania promocji bankowej ,lub wpłata wynagrodzenia. Jeśli potrzebne są systematyczne wpłat,y najwygodniejszym rozwiązaniem może się okazać zaplanowanie stałych przelewów na swoim koncie.

Następnym zapisem w regulaminach promocji może być wykonanie płatności kartą na wymaganą kwotę. jak dużo będzie transakcji, ostateczna wartość liczona razem musi tylko wynosić minimum napisane w regulaminie. Inną rzeczą, która może być wymagana, jest zrobienie określonej ilości płatności kartą. Podobnie do poprzedniego punktu, nie ma znaczenia na jaką kwotę zrobimy płatność, liczy się tylko ich ilość. 

Coraz częściej banki oczekują także transakcji wykonanych telefonem lub za pomocą BLIK. Oba te warunki są związane z zalogowaniem się do aplikacji mobilnej banku. Jest to to bardzo proste, ale należy dysponować odpowiednim urządzeniem mającym dostęp do internetu, a w przypadku transakcji wykonywanych telefonem także systemu NFC. Forma takich płatności jest identyczna, powinno się wykonać określoną liczbę transakcji lub płatności na stosowną kwotę. Ostatnim warunkiem jest zarejestrowanie się do bankowości internetowej na stronie banku. Dzięki temu będziesz mógł zobaczyć, czy Twoje konto na pewno jest aktywne i uruchomić kartę.

Co możesz dostać w promocji od banku?

Nagrody mogą być takie jak pieniądze, sprzęty elektroniczne, cashback lub vouchery. 

Im warunki akcji promocyjnej są łatwiejsze do spełnienia, tym zwykle nagroda jest mniejsza. Nagrody rzeczowe to miły dodatek, Do tej pory banki oferowały wiele nowoczesnych urządzeń takich jak telefony, zegarki czy głośniki przenośne. {Jeśli chodzi o Vouchery|Gdy mowa o Voucherach), to możemy dostać określoną kwotę na zakupy stacjonarne lub internetowe do wielu popularnych marek. Spotyka się również bony bilety do kina lub vouchery na usługi dostępne przez internet takie jak np. Tidal. Cashback jest najczęściej spotykany podczas płatności BLIKiem, można zyskać zwrot z zakupów od 1% do nawet 5%.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %