Jakie składniki znajdują się w naturalnych kosmetykach?

Read Time:44 Second

Kosmetyki dla dzieci – zwłaszcza tych najmniejszych – powinny mieć właściwie dobrany skład. Dobrym wyborem okazują się być najwyższej jakości naturalne kosmetyki dla dzieci, które dzisiaj zakupić można bez większego problemu. Zanim jednak udamy się do sklepu warto wiedzieć, jakich składników w takich kosmetykach szukać, aby faktycznie zatroszczyły się one o skórę maluszka.

Naturalne kosmetyki dla dzieci wolne są od substancji wysuszających. Zalicza się do nich piętnowane przez dermatologów SLS oraz SLES. Nawet dzieci, które nie mają żadnych problemów skórnych nie zniosą dobrze takich składników. Kosmetyki naturalne nie powinny zawierać także mydła ani pochodnych formaldehydu.

Tym, co natomiast znajduje się w naturalnych kosmetykach dla dzieci są wyciągi z roślin i kwiatów. Producenci często sięgają po wyciągi roślinne, które wybierane są niezwykle precyzyjnie. Jeśli kosmetyk zawiera aromaty, to są to wyłącznie substancje pochodzenia naturalnego. Wymieć można takie składniki, jak ekstrakt z alg morskich, ekstrakt z hibiskusa, wyciąg z rumianku czy nagietka.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %