Jakie wyszczególniamy rodzaje wierteł stomatologicznych?

Read Time:2 Minute, 7 Second

Nie można zaprzeczyć, że w ostatnim czasie coraz mniej czynników składania kogokolwiek do olbrzymiego strachu przed dentystą. Wynika to z faktu, że najbardziej profesjonalni stomatolodzy stosują zaawansowanie technicznie rozwiązania, dzięki którym leczenie oraz wszelkie zabiegi na zębach przebiegają niezwykle sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Warto opowiedzieć nieco więcej na ten temat – wyjaśnić ich zastosowanie oraz wyszczególnić, jakiego typu mogą być wiertła stomatologiczne. Rodzaje ich są bowiem niezwykle różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – typy

Można wymienić trzy podstawowe rodzaje, które wpływają na zastosowanie oraz szereg zadań akcesoriów stomatologicznych, o których mowa w tym tekście-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Istnieją na przykład wiertła diamentowe, które są rozwiązaniem o największej trwałości. Wykorzystuje się je przede wszystkim do usuwania próchnicy, ale także działań na najtwardszych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o rozwiązaniu, jakim są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – są one niezwykle precyzyjne oraz gwarantują najwyższą dokładność. Ich trwałość i wydajność są godne podziwu. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i używa się ich między innymi do zagłębień retencyjnych.

Wiertła dentystyczne – zalety

Nie bez powodu wiertła stomatologiczne są podstawowymi narzędziami pracy każdego stomatologa. Przede wszystkim z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów będą odpowiednie w przypadku każdego zabiegu. Poza uniwersalnością charakteryzuje je również wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym zawodzie. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia wszechstronne, zaawansowane technicznie i niezwykle skuteczne w działaniu. Powinny być na wyposażeniu każdego stomatologa.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %