Kiedy potrzebne jest prowadzenie pełnej księgowości?

Read Time:1 Minute, 6 Second

Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie chętnie wybierane przez przedsiębiorców. Niestety, nie zawsze jest dopuszczalna. Wtedy obowiązkowe jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi muszą prowadzić przedsiębiorcy, który podjęli decyzję o tym, aby przekształcić swoją działalność w spółkę kapitałową prawa handlowego. Obowiązek ten odnosi się też do spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeśli przychody netto są wyższe niż wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), również pojawia się obowiązek prowadzenia pełnej księgowości.

Jesteś zobowiązany posiadać pełną księgowość? Znajdź rozwiązanie dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając biuro rachunkowe?

Biuro rachunkowe to miejsce, kierujące swoje usługi zarówno do klientów indywidualnych, jak i różnego rodzaju firm. Na rynku działa aktualnie wiele biur rachunkowych różniących się jakością świadczonych usług. Co uwzględnić, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z całą pewnością warto wziąć pod uwagę opinie, jakie biuro ma wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeśli takich nie mamy, pomocny okazuje się Internet. Na różnych formach znaleźć można opinie na temat biur rachunkowych.

Koniecznie trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe prowadzi swoją działalność zgodnie z obowiązującym prawem i posiada niezbędne licencje. Przed podpisaniem umowy warto także zapytać o kwalifikacje poszczególnych pracowników, którzy będą zajmować się naszą sprawą.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %