Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Read Time:3 Minute, 0 Second

Nie da się ukryć, że szkolenia BHP są niezwykle istotne. Dzięki nim pracownicy danego zakładu mają możliwość, aby utrwalić sobie mnóstwo kwestii odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec licznym wypadkom. Według kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z z tym związane, które dojeżdżają do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin.  Jedna z polecanych w tym regionie firm to z pewnością Karczewski BHP.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Warto wspomnieć, kiedy dokładnie szkolenia BHP są obowiązkowe – rzecz jasna tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe odbyć. Warto pamiętać jednak również o okresowych kursach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w znacznym stopniu zależy od stanowiska, na którym jest konkretny pracownik. Kiedy mówimy o robotnikach oraz osobach działających na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść co roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni przejść takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to najczęściej pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w zakładzie pracy.

Dlaczego warto zorganizować swojej kadrze szkolenia BHP?

Jeśli posiadasz firmę w mieście jakim jest Bydgoszcz lub w okolicznych miejscowościach, powinieneś zwrócić uwagę na zagwarantowanie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby później nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy komfortowo czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji.

spawacz przestrzegający zasad bhp

Rozróżniamy 2 podstawowe rodzaje kursów BHP. Na dobry początek w nowej firmie każdy nowy pracownik jest zobowiązany odbyć instruktaż ogólny , a także szkolenie wstępne na stanowisku pracy. Szkolenie wstępne, ma na celu zagwarantowanie wszystkim nowym pracownikom niezbędnej wiedzy, dotyczącej najbardziej istotnych zasad bezpieczeństwa oraz higieny pracy. Wszystkie zawarte w kursie informacje są zawarte w kodeksie pracy.

Czy warto zatrudnić firmę organizującą szkolnenia BHP?

Nie bez powodu mówi się, że opłaca się skorzystać z opcji poprowadzenia koniecznego instruktażu przez fachową firmę szkoleniową, która przekaże wszelkie informacje w sposób przystępny i zrozumiały.

W każdym zakładzie pracy obowiązują określone reguły pracy, zaczerpnięte z kodeksu, które jednocześnie znajdują się w regulaminie firmy. Takie szkolenia są niezwykle istotne i każdy nowy pracownik powinien zdobyć wiedzę z zakresu zasad bezpieczeństwa i higieny pracy. Co ważne, szkolenia BHP wnikliwie omawiają metody udzielania pierwszej pomocy.

Instruktaż stanowiskowy pomaga zgłębić wszystkie ważne kwestie, których trzeba przestrzegać na stanowisku, które się obejmie. Korzystając z usług szkoleń BHP można mieć pewność, że pracownik zdobędzie wszystkie ważne informacje. Z pewnością zostanie poruszony temat sposobu ochrony przed potencjalnymi zagrożeniami, a także instrukcje jak bezpiecznie wykonywać swoją pracę.

Szkolenia BHP – Dlaczego są istotne?

Rzetelnym faktem dla każdego pracodawcy jest to, że według obecnego prawa taki kurs jest niezbędny. Warto mieć gwarancję, że nowy pracownik będzie wiedzieć jak powinien się zachować nawet w trudnej sytuacji. Bez wątpienia zmniejszy to ryzyko wystąpienia trudnych sytuacji.

Szkolenia BHP obowiązują również pracowników z dłuższym stażem, ponieważ co dany cykl powinni oni je odbywać. Osoby, które realizują szkolenie otrzymują przywilej do wykonywania swojej pracy w sposób bezpieczny. Warto zwrócić uwagę także, że przedsiębiorstwa oferujące takie szkolenia swoim pracownikom, są bardzo dobrze odbierane przez opnię publiczną.

Szkolenie z pierwszej pomocy –  nie zapominaj, jak bardzo jest istotne

Bezpieczeństwo powinno być na pierwszym miejscu dla pracowników oraz firmy. W każdym zawodzie wszystkie osoby powinny uważać na potencjalnie niebezpieczne sytuacje. Z tego powodu każdy, bez wyjątku, powinien mieć dostęp do podstawowego sprzętu oraz apteczki. Taki asortyment w istotnym momencie może zdziałać bardzo dużo i w razie potrzeby da możliwość oczekiwania na pogotowie po udzieleniu pierwszej pomocy.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %