Kiedy szkolenia BHP są obowiązkowe?

Read Time:1 Minute, 18 Second

Nie da się ukryć, że szkolenia BHP są niezwykle istotne. Dzięki nim pracownicy danego zakładu mają możliwość, aby utrwalić sobie mnóstwo kwestii odnośnie bezpieczeństwa w miejscu pracy, a tym samym, zapobiec licznym wypadkom. Według kodeksu pracy pracodawca ma obowiązek zapewnienia pracownikom szkolenia BHP. Bydgoszcz, na przykład, obfituje w liczne firmy świadczące usługi z z tym związane, które dojeżdżają do takich miast, jak np. Wągrowiec, Nakło, Żnin czy Szubin. Rejon ten jest w związku z tym bardzo dobrze zaopatrzony.

Okresowe szkolenia BHP – co ile lat trzeba je odbyć?

Warto wspomnieć, kiedy dokładnie szkolenia BHP są obowiązkowe – rzecz jasna tuż po podpisaniu umowy o pracę każdy pracownik musi takowe odbyć. Warto pamiętać jednak również o okresowych kursach. Czas kolejnych szkoleń okresowych w znacznym stopniu zależy od stanowiska, na którym jest konkretny pracownik. Kiedy mówimy o robotnikach oraz osobach działających na ryzykownych stanowiskach, kurs BHP trzeba przejść co roku. Robotnicy, którzy jednak nie ryzykują zdrowiem i życiem, powinni przejść takowy raz na trzy lata. Jeśli chodzi o innych pracowników, jest to najczęściej pięć lub sześć lat, w zależności od zakresu obowiązków wypełnianych w zakładzie pracy.

Dlaczego warto zorganizować swojej kadrze szkolenia BHP?

Podsumowując, jeśli zatem posiadasz firmę w mieście jakim jest Bydgoszcz lub w okolicznych miejscowościach, powinieneś zwrócić uwagę na zagwarantowanie swojej kadrze odpowiedniego szkolenia BHP. Wybór jest na tyle obszerny, że z pewnością znajdziesz coś dla siebie w korzystnej cenie. Z pewnością warto to zrobić, żeby później nie mieć problemów z prawem oraz po to, żeby Twoi pracownicy komfortowo czuli się w miejscu pracy i nie doprowadzali do niebezpiecznych sytuacji. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %