Koparka – kiedy kupić, a kiedy wypożyczyć?

Read Time:1 Minute, 16 Second

Przed rozpoczęciem budowy należy zatroszczyć się o wiele ważnych elementów. Wśród nich jest z pewnością dostęp do różnorakich maszyn, wśród których powinna znaleźć się koparka katowice. Zwykle inwestorzy stoją przed nie lada dylematem: wypożyczyć czy nabyć tę maszynę? Odpowiedź niestety nigdy nie będzie zupełnie oczywista.

Wysokie koszty

Nade wszystko należy zwrócić uwagę na parę ważnych faktów. Koparka jest urządzeniem niezwykle drogim. Cena wynosi z reguły od kilkudziesięciu tysięcy złotych wzwyż. Dlatego wypożyczona koparka będzie zbawieniem dla niewielkich przedsiębiorstw budowlanych oraz osób prywatnych, którym niezbyt opłaca się zrealizowanie takiego zakupu.

A może wynajem

Ponadto, jeśli decydujesz się na wynajem koparki, nie musisz przejmować się tym, że ulegnie awarii. Jeśli tak będzie, to firma wypożyczająca po prostu wymieni pojazd na w pełni działający; kiedy jednak tak samo by się zadziało z urządzeniem, które posiadasz na własność, to Ty odpowiadasz za wszystkie naprawy i wymianę poszczególnych elementów. 

Należy brać pod uwagę jeszcze jeden czynnik, a mianowicie to, czy w przyszłości będziesz nadal potrzebować tej koparki. Kiedy jest to jednorazowa budowa albo Twoja firma podejmuje się takowych bardzo nieregularnie, wynajem będzie przyzwoitą opcją. Kiedy jednak nieustannie wznosisz kolejne budynki, kupno może być o wiele bardziej korzystne. 

Niech decyzja będzie rozsądna

Podsumowując – to, czy koparka powinna być wynajęta, czy kupiona, zależy przede wszystkim od Twoich oczekiwań oraz tego, z jaką intensywnością będziesz korzystać z tego sprzętu i jak bardzo zależy Ci na komforcie płynącym z posiadania koparki na własność. Nie da się ukryć, że oba rozwiązania mają swoje wady i zalety, a decyzja należy tylko i wyłącznie do Ciebie. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %