Łowy na nieudomowione zwierzęta – co musi wiedzieć łowca?

Read Time:1 Minute, 44 Second

Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już zaczynającym myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak pozostać w ciemności i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Dbaj, by do ostatniej chwili pozostać niezauważonym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Na jakie dzikie zwierzęta najczęściej się poluje?

Polowanie na dziki w Polsce jest dość znane i to przeważnie te zwierzęta zostają głównym celem dla tropicieli. Zwierzęta te są niezwykle uważne, więc w sytuacji kiedy, wędrują trzeba uważnie iść za nimi. Gdy jesteś pewny trafienia to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z budową ciała swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz skorzystać z przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Te stworzenia mają także dobry słuch, więc staraj się unikać tworzenia niepokojących dźwięków. Wybierając się na polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu działań.

Jaki ekwipunek będzie Ci potrzebny na polowaniu?

Standardowym narzędziem jest lornetka. Będzie na pewno niezwykle przydatna podczas wypatrywania zwierzyny i przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwierzynie typu lis bardzo użyteczny staje się wabik. Gdy zwierzę przebywa w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa organizuje także polowania na jelenie. Obserwując zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z daleka. Można na nie polować indywidualnie i zbiorowo co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i doświadczenie. Warto polować w czasie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %