Montaż drzwi wewnętrznych

Read Time:55 Second

Czy da się zamontować drzwi samemu? Drzwi wewnętrzne mogą zamontować specjaliści, ale jest możliwe także zrobić zadanie na własną rękę w lokalu mieszkalnym. W jaki sposób to urzeczywistnić? Podpowiadamy.

Jak się zabrać za montaż drzwi?

Zanim rozpoczniemy montowanie drzwi wewnętrznych, wskazane jest zapoznać się z świadczeniem gwarancyjnym. Może się bowiem okazać że ubezpieczenie przynależy do nas wyłącznie w takiej sytuacji, jeśli posługa będzie wykonywana za sprawą doświadczonym fachowcom. nie wolno też zaczynania instalacji podczas gdy w domu nie ma jeszcze ułożonych podłóg.

Kiedy mamy w planach montować drzwi wewnętrzne z ramą sprawdźmy, czy jesteśmy w posiadaniu kompletnego pakietu. Ościeżnice występują jako złożone zawsze z trzech składników. Trzeba całokształt poskładać. W innej sprawie nie jesteśmy w stanie właściwie uczynić naszej pracy.

Co się nam przyda?

Początkowo trzeba naszykować elementy ramy, które będą nam potrzebne. Następnie montujemy komplet składowych ościeżnicy – wykonujemy to z użyciem klajstru lub zasuw oraz blachow. Teraz wstawiamy futrynę we właściwe miejsce w płaszczyźnie. Trzeba zostawić dziurę wynoszącą 1-2 cm. Pomiędzy ścianą a ramą wstawiamy wykonane z drewna części. Ościeżnicę trzeba umocować do ościeża drzwi wewnętrznych. Pod koniec montujemy otoczki maskujące.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %