Na czym polega formowanie rotacyjne?

Read Time:1 Minute, 9 Second

Metoda formowania rotacyjnego pozwala wytworzyć produktów niewypełnionych w środku. Usługa roto wykorzystywana jest do tworzenia detali wielkogabarytowych. Zapoznaj się z naszym tekstem aby doinformować się na czym dokładnie ta metoda polega.

Czym jest formowanie rotacyjne

Formowanie rotacyjne to jedna z technologii przetwarzania tworzyw sztucznych. Metoda ta polega na rozprowadzeniu tworzywa, i umieszczeniu go wewnątrz rozgrzanej formy, na jego powierzchni wewnętrznej. W jakim celu stosuje się tę metodę?

Rotomoulding wykorzystuje się do chociażby do produkcji wyrobów plastikowych o różnej grubości ścianek i dowolnych kształtach a nawet przeróżne kolory. Rzeczy który były otwyrzmane w ten sposób wykorzystywane są w przemyśle, handlu, medycynie, a nawet w rolnictwie.

Formowanie rotacyjne – jak przebiega?

W trakcie formowania rotacyjnego, forma obraca się w wielu różnych kierunkach, uniemożliwiając równomierny rozkład tworzywa sztucznego. Sprawia to, że możliwe jest zachowanie takiej samej grubości ścianek. Wsparcie dla ogrzewającego formę ruchu gazu to wentylator, jego działanie jest bardzo pomocne w wyrównaniu temperatury w całej komorze. To natomiast bardzo wpływa na poprawę współczynnika wnikania ciepła do formy. Gdy forma osiągnie temperaturę umożliwiającą przetopienie i rozpłynięcie tworzywa, występuje jej bardzo wolne ochłodzenie, które ma na celu minimalizację naprężeń, które są wewnątrz oraz zapobieganie temu, aby powstały zniekształcenia detali.

Jakie są plusy formowania rotacyjnego?

Formowanie rotacyjne ma bardzo dużo zalet. Zaczynając od tego, że rotowane rzeczy z reguł nie mają żadnych rys, ani szwów spawania. A takżę, metoda ta umożliwia produkcję dużych przedmiotów w korzystny finansowo sposób.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %