Renowacja lakieru samochodowego – czy się opłaca?

Read Time:1 Minute, 28 Second

Lakier to jeden z najbardziej wrażliwych i eksponowanych elementów samochodu. Ze względu na to, że lakier zajmuje calą zewnętrzną warstwę samochodu jego uszkodzenia są niestety dosyć powszechne. Rysy, zarysowania, wgniecenia czy odpryski to stały punkt programu w przypadku samochodów.

O karoserię, jak i o cały samochód trzeba dbać – wtedy możemy uniknąć, lub przynajmniej ograniczyć potencjalne defekty.

W jakim celu odświeżamy lakier samochodu?

Karoseria samochodu jest również narażona na działanie reakcji(e) chemiczn(e)ych. Ulega ona utlenieniu, co w rezultacie może skutkować pojawieniem się korozji.

Czasem nawet auta, które na pierwszy rzut oka wyglądają na nieuszkodzone, mogą takimi być. Zdarza się, że uszkodzenia są ledwo dostrzegalne. Dlatego warto raz na jakiś czas zbadać lakier oglądając auto z każdej strony przy odpowiednim świetle.

Renowacja lakieru samochodowego to dobre rozwiązanie dla osób dbających o stan swoich aut. Jest to zabieg skuteczne zarówno od strony zapobiegawczej, jak i pod kątem naprawy już uszkodzonych miejsc.

Renowacja lakieru samochodowego – jak do niej podejść?

Istnieją firmy, które w bardzo dokładny sposób odnawiają lakier samochodowy.

Renowacja lakieru samochodowego polega na dokładnym wypolerowaniu całej powierzchni. Używane są do tego produkty wysokiej jakości. Ponadto na skrzętnie wyczyszczony lakier zakłada się bezbarwną folię ochronną. Działa ona na zasadzie jak szkła ochronne na naszych telefonach.

Salony trudniące się car detailingiem oferują szereg czynności, których zadaniem jest maksymalne odświeżenie naszych samochodów.

Przykładowo, na maskę można założyć ochronną folię, a można też specjalną ceramiczną powłokę. Producenci zazwyczaj dają na nią nawet do 5 lat gwarancji.

Co daje wizyta w salonie car detailingu?

Auto z odświeżoną karoserią nie tylko prezentuje się elegancko. Również jego wartość rośnie kiedy jest on zadbany.

Wizyta w studio, którego pracą jest renowacja lakieru samochodowego pomoże znaleźć odpowiedź na wiele pytań. Fachowiec zbada stan lakieru w aucie i doradzi najbardziej adekwatny sposób pielęgnacji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %