Rodzaje ubezpieczeń samochodu – sprawdź!

Read Time:1 Minute, 8 Second


Ubezpieczenie OC

OC jest to zdecydowanie najpopularniejsza forma ubezpieczenia samochodowego. NIc zaskakującego z tego powodu, że ubezpieczenie OC to obowiązek. Przez to posiadacze samochodów mogą przebierać w ofertach ubezpieczycieli. Polisę musimy wykupić do momentu zarejestrowania samochodu ze względu na to, że auto wyjeżdżając na drogę musi już posiadać ubezpieczenie OC. Istnieje także ubezpieczenie komisowe samochodu. To nazwa potoczna. Większość kierowców używa tego określenia jeśli mówimy o OC krótkoterminowym, czyli ubezpieczenia OC obejmującego ochroną okres krótszy niż 12 miesięcy.

Dlaczego potrzebujemy OC?

Ubezpieczenie OC jest nam potrzebna wtedy, kiedy będziemy uczestniczyć w wypadku lub kolizji. Z naszego ubezpieczenia OC, jeżeli spowodujesz kolizję będzie wypłacane odszkodowanie drugiemu kierowcy. Jeśli nie masz ubezpieczenia OC zostanie zostanie nałożona kara przez Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny. Z najnowszych dostępnych danych Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego możemy wywnioskować, że opłata karna za brak ubezpieczenia OC uzależniona jest od wielu czynników. Przede wszystkim od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę brutto, rodzaju pojazdu, rodzaju ubezpieczenia,a także samego okresu poruszania się bez OC.


Ubezpieczenie autocasco

Autocasco przeciwnie do OC jest dobrowolną polisą. Niemniej jednak często sprzedaje się ją w jednym pakiecie z OC. Przepisy nie regulują w żaden sposób stawek ubezpieczenia AC. AC jest to polisa, która gwarantuje zwrotu kosztów związanych z uszkodzeniem auta bądź nawet jego kradzieżą. W takiej sytuacji kierowca może mieć czystą głowę, bo nawet jeśli w czasie parkowanie jego auto się uszkodzi, ubezpieczyciel pokryje wszystkie koszty.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %