Różnica między skupem aut a złomowiskiem

Read Time:2 Minute, 19 Second

Zdaje się, że stosunkowo mało osób wie o dokładnych różnicach pomiędzy takimi przedsiębiorstwami, jak skup aut (Gdańsk, na przykład, obfituje w takowe) oraz złomowisko. Trzeba bowiem wiedzieć, że choć są to usługi bardzo do siebie zbliżone, to jednak różnią się niektórymi zasadami funkcjonowania. Czym w związku z tym skup samochodów Gdańsk różni się od złomowiska i czy jest to bardziej opłacalna opcja dla kogoś, kto chce pozbyć się swojego starego pojazdu?

Skup aut – dlaczego jest bardziej korzystny od złomowiska?

Przede wszystkim złomowisko proponuje określoną kwotę, sugerując się jedynie masą auta. Nieważne więc, czy jeździsz najnowszym Mercedesem, czy wiekową Skodą, otrzymasz z grubsza rzecz ujmując tyle samo pieniędzy. Skup aut Gdańsk przeprowadza się na nieco innych zasadach – tutaj liczy się przede wszystkim liczba sprawnych części, którymi może pochwalić się twój pojazd. Rzecz jasna najbardziej w cenie są te, które niezwykle ciężko w dzisiejszych czasach znaleźć, a więc klasyczne Mercedesy lub nieco bardziej egzotyczne samochody są ze wszech miar pożądane. W tym wypadku masa się zupełnie nie liczy. Jeżeli więc Twoje auto jest względnie sprawne, powinieneś dostać znacznie pokaźniejszą kwotę, niż za wrak, w którym większość części nie działa. 

Poszukujesz skupu w samym Gdańsku? W takim wypadku zobacz ile możesz odzyskać w skupie samochodów RAAN.

Jaką kwotę można otrzymać, decydując się na skup aut?

Oczywiście w żadnym wypadku nie można niestety mówić o ogromnych pieniądzach. Według wszelkich porównań, znacznie bardziej opłacalne może być sprzedanie samochodu osobie prywatnej, ale niestety bardzo często ciężko odnaleźć kupca, który zdoła dać tyle pieniędzy, ile byśmy oczekiwali. W związku z tym skup samochodów Gdańsk będzie odpowiednim rozwiązaniem, niezależnie od tego, jaki pojazd posiadasz. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %