Transport chłodniczy – czym się różni ciężarówka chłodnicza od normalnej?

Read Time:1 Minute, 6 Second

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że logistyka jest jedną z najsprawniej rozwijających się dziedzin gospodarki. Trudno wyobrazić sobie codzienne życie bez tysięcy ciężarówek, które cały czas zaopatrują sklepy w asortyment oraz przewożą inne istotne ładunki. Należy tutaj zwrócić uwagę na ponadczasowe osiągnięcie w dziedzinie transportu, a mianowicie znacznie rozwinięte chłodnictwo gdańsk

Lodówka na kołach

Wszystko zaczęło się dość dawno temu, a mianowicie już w okolicach 1925 roku, kiedy to ukazały się na rynku pierwsze urządzenia chłodnicze stosowane w pojazdach. Od tamtej pory wszystko znacznie się rozwinęło – obecnie nie jest problemem przewożenie nawet najbardziej wymagających ładunków w przyzwoitych warunkach oraz dokładnie określonej temperaturze.
W związku z tym odpowiedź na zagwozdkę, czym różni się ciężarówka chłodnicza od normalnej, jest niezwykle łatwa – chłodnie uzbrojone są w technologię, która zezwala nie tylko na przewożenie wymagających ładunków we względnie dobrym stanie, ale na łatwe przewożenie produktów, które wymagają znacznej troski termicznej. Jednym z najbardziej prostych i prozaicznych przykładów są tu wszelkiego typu mrożonki.

Nowoczesne technologie a transport chłodniczy

W obecnych czasach istnieje wiele rozwiązań, które zapewniają pomoc w mrożeniu podczas transportu. Na uwagę zasługuje choćby zastosowanie dwutlenku węgla wydobywającego się z suchego lodu, czy na przykład stosowanie specjalnych urządzeń chłodzących napędzanych niewielkim silnikiem. Nadal stosuje się także tradycyjne wyłożenie całej naczepy lodem – jest to rozwiązanie ze wszech miar banalne, ale i bardzo skuteczne, szczególnie na krótkich dystansach. 
Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %