W jaki sposób bezpiecznie możemy użytkować agregat prądotwórczy?

Read Time:1 Minute, 9 Second

Niewątpliwie agregaty prądotwórcze wykorzystuje się non stop przez 365 dni jako stałe narzędzie pracy bądź rezerwowe źródło zasilania. Od czego zależy efektywność i żywotność agregatów prądotwórczych? Jest to między innymi jakości wykonania i prawidłowa eksploatacja i konserwacja. Należy także mieć w pamięci że od stanu technicznego agregatu prądotwórczego zależy funkcjonowanie zasilanych odbiorników. Przez to serwis agregatów prądotwórczych musi być często odwiedzany.

W jaki sposób możemy bezpiecznie używać agregat prądotwórczy?

Podstawowe zasady prawidłowej obsługi agregatów są takie same dla wszystkich modeli – zarówno stacjonarnych jak i przenośnych. Informacje związane ze specyfiką konkretnego agregatu znajdują się w instrukcjach obsługi. Wyjątkiem są automatyczne agregaty – w tym przypadku ich podłączenie do instalacji budynku trzeba być w zgodzie z przepisami dotyczącymi zasilania rezerwowego i podłączenia do sieci energetycznej, czy też wykonane przez elektryka z konkretnymi uprawnieniami.

Pamiętaj, że niedokładne podłączenie generatora do instalacji elektrycznej budynku może skutkować zwrotnymi przepięciami z siecią, a jego skutki są niebezpieczne nawet dla zdrowia i życia. Główną zasadą prawidłowego użytkowania agregatu jest zapoznanie się z instrukcją obsługi danego urządzenia. Zawarte w niej informacje n.p. na temat eksploatacji i konserwacji.

Zanim uruchomisz agregat warto upewnić się, czy urządzenie jest postawione na płaskiej i równej powierzchni. Dodatkowo przed każdym uruchomieniem agregatu warto sprawdzić poziom oleju. W przypadku niskiego poziomu oleju, musimy uzupełnić zbiornik do górnej krawędzi szyjki wlewu. W instrukcji znajdziemy informacje o oleju który jest zalecany do danego typu silnika.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %