W jaki sposób powinna przebiegać odpowiednia segregacja śmieci?

Read Time:2 Minute, 27 Second

Przeczytaj nasz artykuł, po to, aby dowiedzieć się w jaki sposób prawidłowo segregować śmieci. Bezsprzecznie dużo osób ma problem z odpowiednią segregacją odpadów

Jak zacząć segregować odpady?

Najważniejsze jest ,aby potrafić wygospodarować w mieszkaniu miejsce na dwa kosze na śmieci. pierwszy z nim powinien służyć do odpadów resztkowych.Powinny się tam znaleźć wszelkie śmieci których nie powinniśmy umieścić do następnego kosza o którym zaraz napiszemy więcej. W każdym razie taki kosz jest super jeśli mamy jakiś dylemat,gdzie rzucić konkretny śmieć. W momencie gdy wywóz śmieci w Gdańsku zabierze odpady z Twojego domu osoby sortujące pracujący w zakładzie utylizacyjnym będą posiadać wiedzę w jaki sposób je oddzielić.

Kolejny kosz powinien być miejscem na odpady bio, które do niedawna były nazywane mokrymi. Trafia do nich wszystkie biodegradowalne rzeczy, czyli rzeczy które mogą zgnić bądź w szybkim tempie się rozłoży. Przykładem rzeczy które możemy tam wrzucić jest pożywienie a bardziej szczegółowo jego pozostałości. 

Gdzie powinno się wyrzucać plastik lub metal?

Jeżeli nie masz miejsca na następny śmietnik, powinieneś zaopatrzyć się w foliowy worek. Zarówno metale, plastik jak i tworzywa sztuczne jak najbardziej można przechowywać razem. Przecież nie produkuje się tych odpadów tyle, co odpadów resztkowych czy biodegradowalnych. Mając wszystkie te śmieci w jednym worku, bezproblemowo będziesz mógł je posegregować w dużym śmietniku. Jeśli Gdańsk jest Twoim domem to wiesz, na ile ważna jest tam odpowiednia segregacja odpadów. Dołóż się do tego ekologicznego procedera. 

W jakie miejsce powinno się wyrzucać szkło?

W domu niepotrzebne szkło powinieneś przechowywać w oddzielnym worku. Potem musisz je umieścić w zielonym pojemniku. Mówiąc szkło mamy na myśl na przykład butelki ze szkła, słoiki lub opakowania po kosmetykach – jednakże nie te wykonane z plastiku. Nie zapominaj że im szkło jest czystsze tym lepiej. Nie znaczy to jednak ,że musisz je myć, należy jedynie usunąć wszystkie zakrętki, które należy wyrzucić do pojemnika w kolorze żółtym. Pamiętaj,aby nie wrzucać do zielonego kontenera tak zwanego szkła płaskiego. Jest nim przykładowo szyba, zbite lustro bądź szkło kuchenne. Takie odpady natomiast muszą trafić do odpadów resztkowych.  

Co z kolei należy zrobić ze papierem?

Generalnie papier, trafiający do niebieskiego pojemnika nie może być brudny ani lakierowany. W niebieskim pojemniku powinny znaleźć się gazety, zeszyty, książki bądź  kartony. 

W jakie miejsce należy wyrzucać artykuły higieniczne?

Produkty takie jak tampony, pieluchy, patyczki do uszu, chusteczki jednorazowe bądź zabrudzone ręczniki papierowe – wrzucamy do odpadów resztkowych. Natomiast styropian nie nadaje się do recyklingu. W związku z czym wszystkie rzeczy wykonane ze styropianu powinny trafić do odpadów resztkowych.

Gdzie powinno się wyrzucać odpady od zwierząt?

Odpady po zwierzętach takie jak na przykład psie odchody, koci żwir czy też ściółka gryzoni należy wrzucać do odpadów resztkowych

Pamiętaj, że segregacja śmieci to wspólny obowiązek wszystkich mieszkańców zarówno Gdańska, a także całego kraju. Miej też w pamięci, że tam, gdzie odpadki nie będą segregowane, koszty za odbiór śmieci będą wyższe. W rzeczywistości znaczy to, że nawet jeśli jedna osoba nie segreguje śmieci to wszyscy społeczeństwa zapłaci za to. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %