W jaki sposób prawidłowo zmierzyć garnitur szyty na zlecenie?

Read Time:2 Minute, 19 Second

Właściwie dopasowany strój to połowa sukcesu w relacjach międzyludzkich. Kiedy dobrze wyglądamy zyskuje na tym nasze ego oraz samopoczucie. Schludny i elegancki look to także wyraz naszego poważania dla drugiej osoby. Właściwie dopasowany garnitur podkreśla sylwetkę mężczyzny, a także może zakrywać pewne jej mankamenty. Garnitur na miarę to świetne rozwiązanie dla zwracających uwagę na należytą prezencję facetów. A jak wygląda proces szycia(e) garnituru na miarę?

Co trzeba zmierzyć zanim zleci się szycie(a) garnituru?

Kiedy zdecydujemy się na garnitur na miarę, niezbędne będzie wykonanie potrzebnych wymiarów. Fachowiec, który będzie dla nas szył strój musi wiedzieć jaką długość ma mieć góra garniturumarynarka, a jaką(ie) dolna część garnituru. Właściwe pobranie miar to podstawa sukcesu – wszystko współgrać idealnie. Nie ma mowy o odstawaniu, marszczeniu się czy za krótkich rękawach czy nogawkach. 

Sposób w jaki zostaną pobrane miary zdefiniuje późniejszy stan garnituru. W związku z tym ważne jest aby wszystko pobrać nie myląc się nawet o centymetr. Pobierając wymiary na garnitur należy wyposażyć się w metr krawiecki(ą), kogoś do pomocy i można przechodzić do rzeczy. Wszystkie elementy, które będą mierzone powinny być rozluźnione. Do pomiaru należy stanąć bez butów, najlepiej w samej bieliźnie. Zaczynamy od wzrostu. Następnie schodzimy do dołu mierząc obwody: klatki piersiowej, brzucha, pasa – tutaj szczególnie ważne jest aby nie czynić zbędnych wdechów, które mogłyby zniekształcić wymiar. Następnie mierzymy biodra, uda, łydkę, biceps przedramię i nadgarstek. Należy wiedzieć by obwody mierzyć w najszerszych miejscach.

Dobrze widziane jest także dokonanie pomiaru aktualnie posiadanych w garderobie spodni, koszul i marynarek. Jeśli są one niedopasowane, trzeba wtedy skorygować otrzymany wynik pomiaru o określoną wielkość. Rękawy marynarki powinny sięgać maksymalnie do nadgarstka. Niemal identycznie rzecz ma się z koszulą – jej rękaw powinien kończyć się wraz z nadgarstkiem. Spodnie należy zmierzyć z dwóch stron: od zewnątrz mierząc szew boczny, a także od od wewnętrznej strony – od kroku a kończąc na końcu nogawki. Istotne jest również wskazanie rozmiaru kołnierza, aby go uzyskać mierzymy obwód w dolnej części szyi.

Wyraź siebie poprzez garnitur

Kupno garnituru szytego na miarę daje również posiadaczowi opcję personalizacji kostiumu. Generalnie zleceniodawca partycypuje w całym procesie tworzenia odzieży. W porozumieniu z producentem decyduje z jakiego materiału będzie uszyty garnitur. Ma również możliwość dobrania na etapie produkcji różnorakich dodatków. Innymi słowy wybierając garnitur szyty na miarę przez krawca można wyrażać swój styl za jego pośrednictwem. W takiej sytuacji jedynym ograniczeniem może być fantazja.

Kto zajmuje się szyciem garnituru(y|ów) szytych na zlecenie

Aby garnitur był zrobiony w należyty sposób i z zachowaniem odpowiedniej dbałości o szczegóły, warto zwracać się do krawców doświadczonych. Zanim podejmie się decyzję warto skonsultować się z fachowcem i zwizualizować mu swoje wyobrażenie garnituru. Jeśli występują problemy z dokładnym pobraniem wymiarów fachowiec na pewno pomoże. Ogólnie rzecz ujmując warto podejść do tej kwestii z odpowiednim zaangażowaniem i znać swoje oczekiwania co do efektu końcowego.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %