Zastosowania pomp – jakie są?

Read Time:2 Minute, 57 Second

Tłokowe pompy – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tłokowe są to pompy wyporowe której elementem roboczym jest tłok poruszający się w cylindrze ruchem posuwisto-zwrotnym. W sklepach można odszukać sporo odmian pomp tłokowych. Warto też nadmienić o ich zaletach, którymi są możliwość pompowania bardzo gęstych cieczy. Z kolei ich zastosowaniami są transfery:

  • Ściernych a także palących cieczy, którymi mogą być kwasy winowe a takżę osady,
  • Gorącego płynu o temperaturze 100°C
  • Lepkich cieczy,
  • Gęstych i zamulonych cieczy.

Aczkolwiek należy mieć w pamięci iż pompy takie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, a czasem remont pomp będzie potrzebna.

Pompy wodne – co należy o tym wiedzieć?

Bez wątpienia poprzez ciągłą dostępność wody możemy w normalny sposób funkcjonować każdego dnia. Bardzo często w tym celu niezbędne jest użycie pompy wodnej, która ją doprowadzi do domu oraz ogrodu. W sklepach odszukamy dużo rodzajów tych urządzeń. Takie pompy mają zastosowanie w wielu typach instalacji, używa się ich na przykład do: zaopatrzenia w wodę przez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych a także sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne należy dbać, a także należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hydroforowe- co należy o nich wiedzieć?

Pompy hydroforowe, które nazywane są również pompami hydroforowymi, stanowią interesującą alternatywę dla pomp głębinowych. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się stosunkowo wysoko a sama instalacja wodociągowa ma być zamontowana tak tanio jak to tylko możliwe. Takie pompy samozasysające są bardzo chętnie wybierane są aby zasilić domki letniskowe, systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto wydajniejsze modele z powodzeniem mogą być wykorzystywane także w celach przemysłowych czy do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu jednorodzinnym. Jednakże pamiętaj, żeby odpowiednio o nią dbać i ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być konieczny.

Pompy wtryskowe- co należy o nich wiedzieć?

pompa wtryskowa to w szczególności używana do hydraulicznego wtrysku paliwa. Niemniej jednak poprzez ich minusy nie są one zbyt często wykorzystywane.

Pompy zębate – co warto o nich wiedzieć?

Pompy zębate charakteryzują się ogromnie trwałą konstrukcją o przedłużonej eksploatacji. Czy wiesz że zdecydowana większość modeli pomp zębatych jest dostępna z przyłączami które są w linii prostej oraz pod kątem 90 stopni. Pompy projektuje się tak aby nie posiadały części gumowych, mające styczność z tłoczonym medium. Jeżeli chodzi o ich zastosowania to znajdują one je na przykład w przemyśle cukierniczym, naftowym, lakierniczym, farmaceutycznym bądź chemicznym. Reasumując pompy zębate znajdziemy również w wielu wielu innych gałęziach przemysłu. Potrafią one działać z cieczą która ma wysokie temperatury a także wspaniale działają przy tłoczeniu smoły.

Pompy wirowe- co należy o tym wiedzieć?

Dzięki zwartej konstrukcji pomp, łatwemu użytkowaniu a również wysokiej wydajności, te urządzenia mają dużo zastosowań w przemyśle a także budownictwie. Takie pompy mogą z pełnym sukcesem pompować wodę ale także i ścieki. Przez co takie pompy są chętnie instalowane w przemysłowych systemach kanalizacji ściekowej a także w instytucjach i obiektach użytku publicznego. Ponadto należy dodać że te pompy są bardzo odporne na bardzo intensywnie eksploatację. Pompy także mogą służyć do pompowania ścieków komunalnych ale też do osuszania zalanych pomieszczeń. Poza tym pompy wirowe znajdują zastosowanie również w innych branżach, takich jak energetyka, rolnictwo czy górnictwo.

Pompy nurnikowe – co warto o tym wiedzieć?

Pompy nurnikowe możemy wykorzystać w większości w bardzo ciężkich warunkach, bo zapewniają one ciągłość pracy. Swoje główne zastosowanie znajdują w  przepompowywaniu wyjątkowo zabrudzonej cieczy. Niemniej jednak taki typ pompu dobrze poradzi sobie również z oczyszczoną cieczą. W tych czasach specjalistyczne pompy nurnikowe w większości znajdują zastosowanie w zasilaniu aparatów procesowych, albo do zatłaczania wody złożowej na którą mówi się solanka. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %